Frame 72

WiN Ukraine представляє тізер фільму до роковин Аварії на ЧАЕС

Women in Nuclear Ukraine представляє тізер фільму до роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року.

Ініціатива «Women of Chornobyl» («Жінки Чорнобилю»), що була запроваджена нами минулого року та присвячена роковинам Чорнобильської катастрофи, має своє продовження й зараз. Ми готувались зробити відео, присвячене цій даті, згадати, як це було, та розказати про Зону відчуження сьогодні. Але війна змінила наші плани і на перше місце висунула проблему ядерної захищеності та ядерної безпеки у всьому світі. А ще – для усіх нас сьогодні важливо показати нашу єдність, нашу національну ідентичність, нашу силу.

Ми записали серію інтерв’ю з відомими експертами нашої організації та іншими запрошеними героями, в яких вони поділились своїми враженнями від нещодавніх трагічних подій, оцінками ситуації та думками про майбутнє. Ці інтерв’ю вийшли такими емоційними і ,водночас, змістовними, що ми вирішили зробити з них своєрідний документальний фільм! Сьогодні ми презентуємо вам його трейлер, а повну версію ви побачите незабаром.

Теми, які будуть висвітлені в фільмі:

– Чорнобильська аварія

– 36 років після

– Війна очима наших експертів

– Зона відчуження: дні окупації та загроза нової аварії

– Наслідки та втрати для підприємств зони відчуження

– Військові дії та ядерна захищеність

– Роль жінок у відновленні

– Меседжі для світу

«…у 86-му році вибухнув один реактор на ЧАЕС, де знаходилося 200 тон палива…а в сховищі відпрацьованого ядерного палива зараз знаходиться 2500 тон. І ця аварія могла б розвиватися за сценарієм АЕС Фукушіми.» – зазначає Юрій Шибецький, кандидат геологічних наук, старший науковий співробітник Державної установи “Науковий центр радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень Національної академії наук України”, член Національної комісії з радіаційного захисту населення України.

«Що, якби ЦЕ сталося знову?»

Тож, представляємо вашій увазі трейлер документального фільму (з англійськими субтитрами) про нетривіальну трансформацію подій з квітня 1986 року до квітня 2022 року, повну версію якого ви побачите вже зовсім скоро!

Share this post