0

WiN Ukraine відвідали АЕС Фукусіма-1

Об’єднана делегація WiN Ukraine та WINS (World Institute for Nuclear Security) разом з іншими учасниками Щорічної Конференції WiN Global під головуванням Японії у рамках технічного туру відвідала АЕС Фукусіма-1 (TEPCO Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant).

Нагадаємо, що АЕС “Фукусіма-1”, яка розташована в місті Окума префектури Фукусіма, входила до списку 25 найпотужніших АЕС світу. Вона працювала з початку 1970-х.
11 березня 2011 року землетрус і цунамі призвели до найбільшої аварії на японській атомній електростанції “Фукусіма-1”. Аварія, внаслідок якої розплавилася активна зона реакторів відразу на трьох енергоблоках та спричинила вибух, стала наймасштабнішою в атомній енергетиці після трагедії на Чорнобильській АЕС в 1986 році. Саме тому Україна та Японія – це країни, які назавжди об’єднані цими трагедіями.

«Як Україні, так і Японії є чому повчитися одна в одної – адже найкраще, що можна зробити для уникнення подібних явищ у майбутньому, – це зробити висновки із вивчених уроків, аби це ніколи не повторилося знову. Двостороннє науково-технічне співробітництво наразі продовжується на всіх рівнях (урядовому, інституціональному, експертному), потрібно лише посилювати та розширювати напрямки. Особливо зважаючи на ті обставини, у яких сьогодні перебуває зона відчуження в результаті багатьох днів її окупації російськими військами взимку-навесні цього року» – зазначають представники WiN Ukraine.

Учасники туру також мали можливість відвідати Меморіальний музей – Great East Japan Earthquake and Nuclear Disaster Memorial Museum.

Через експонати, просвітництво та дослідження Меморіальний музей розповідає історію про те, що сталося на Фукусімі в результаті страшного лиха, яке мало місце 11 березня 2011 року. Він також інформує відвідувачів про те, як жителі впоралися зі своїми проблемами, і дає уроки на майбутнє як для Японії, так і для інших країн щодо того, як запобігти чи принаймні пом’якшити наслідки подібних катастроф.

Share this post