В рамках візиту до Великою Британії було обговорено питання щодо поточного стану в Україні, ситуації у зоні відчуження після окупації та можливості допомоги з боку Британської сторони.
Представниками Брістольського університету, які вже не перший рік проводять дослідження у зоні відчуження, було представлено проєктну пропозицію допомоги зоні відчуження.
Проєкт ATLAS співпрацюватиме з українськими експертами та міжнародними партнерами, щоб: встановити базові дані для Зони відчуження, використовуючи віддалений супутниковий аналіз пріоритетних місць, щоб визначити зони, що викликають найбільше занепокоєння в межах Зони відчуження (включно з областями, де матеріал міг бути переміщений або вивезений); розгорнути в Україні спеціалізовану групу спеціалістів із радіаційного картографування, які використовуватимуть датчики радіації світового класу, безпілотники та технології лазерного сканування для створення детальних карт ядерних установок та встановлення мереж радіаційного картографування; провести аналіз для порівняння базових даних (до 24 лютого 2022 року, записаних Великою Британією) та останніх даних, щоб визначити зони ризику, занепокоєння та недоліки запасів.
Спочатку проєкт ATLAS зосереджуватиметься на Чорнобильській зоні відчуження, але коли це стане можливим, радіаційне картографування та зйомка може бути проведена на інших ядерних об’єктах, які зазнали окупації (таких як Харків і Запоріжжя).
Засновники проєкту ATLAS зазначають: «Події останніх місяців в Україні підвищили ризик ядерного інциденту до рівня, якого не було з часів холодної війни. Поки Чорнобильська зона відчуження була відвойована українськими військами, російські окупанти залишили слід руйнування та вандалізму на ядерних об’єктах, знищивши важливе обладнання та інфраструктуру».
У свою чергу представниці WIN Ukraine зазначили, що проєкт є надзвичайно важливим для України та починати його необхідно якомога скоріше, враховуючи факт, що частина працівників повернулася до роботи у Зоні відчуження і необхідно забезпечити їх безпеку, а також розуміти потенційний ризик переміщення ядерного матеріалу за межі зони відчуження з метою унеможливлення його використання, зокрема проти України.