Представники підприємств атомно-енергетичного комплексу України долучились до навчання з безпеки знань, перевірки наукових досліджень та кібербезпеки, що було розроблене Міжнародним науково-технічним центром (МНТЦ) спільно з Coalescion у рамках Програми нерозповсюдження ядерної зброї за участю науковців з Управління спільного зменшення загроз Держдепартаменту США. Дводенний курс пройшов з 23 по 24 вересня у м. Варшава (Польща), ставши важливою платформою міжнародного обміну досвідом та підсилення знань.

Захід дозволив українським фахівцям дізнатись про ризики й відповідальність, пов’язані з товарами подвійного використання, ризики передачі технологій та особисті кіберризики, а також про те, як дотримуватись кібергігієни при оцінюванні професійних можливостей. Отримані знання одразу застосовувались на практиці під час розбору групами різних сценаріїв подій.
«У сучасному світі надважливо приділяти увагу кібербезпеці, як особистій так і в роботі при передачі та захисту інформації, досліджень, тощо. Маючи доступ до сучасних технологій та Штучного Інтелекту, варто пам’ятати, що вони стоять як на службі сторони добра, так і сторони зла. Україна наразі є полігоном використання як технологій кіберзахисту, так і в контексті спроб пошуку та експлуатації різноманітних вразливостей критичної інфраструктури в умовах війни. Тому отримані знання та корисна інформація в рамках цього заходу є для нас досить актуальними, за що ми щиро вдячні організаторам і спікерам.», – Вадим Черпак, провідний фахівець з питань безпеки (інформаційних компʼютерних технологій) ДСП «Чорнобильська АЕС».