527C2067-CAB8-4124-BE2F-6FEA9F2A97AA

Сьогодні, 26 вересня, стартувала 66-та Генеральна конференція МАГАТЕ

Протягом 26-30 вересня 2022 року представники 175 держав-членів МАГАТЕ обговорюватимуть ряд важливих тем — від річної доповіді за 2021 рік та бюджету на 2023 рік до перспектив активізації діяльності, пов’язаної з ядерною наукою та технологіями, а також діяльності Агентства в галузі ядерної та фізичної безпеки.

Важливою темою на порядку денному заходу стала російська агресія, окупація українських ядерних об’єктів і загрози ядерній та радіаційній безпеці України. 

Під час Конференції в. о. Голови Держатомрегулювання Олег Коріков закликав світову спільноту зупинити ядерний тероризм з боку російської федерації. «Шановні колеги, я закликаю вас не бути байдужими і не розраховувати, що ваші країни оминуть наслідки можливої ядерної аварії, і застосувати всі свої важелі впливу для зупинення країни-окупанта, яка захопила українські ядерні об’єкти, в її терористичній діяльності», – заявив пан Коріков.

Цього року Україна вдруге презентує свій стенд на Генеральній Конференції МАГАТЕ за участі делегатів ДП “НАЕК “Енергоатом”. Вперше це відбулось у 2018 році в рамках 62-ї Генеральної Конференції МАГАТЕ за участі представників структури Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Share this post