У 20-е видання Європейського Союзу про хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні ризики Інформаційний бюлетень Центрів передового досвіду з пом’якшення наслідків (ЄС CBRN CoE) увійшла стаття про стійкість українських атомниць. Авторками статті є президентка WiN Ukraine Маргарита Раєць та директорка з розвитку, комунікацій та піару Рената Яресько.
В статті Маргарита та Рената поділились з читачами викликами, які постали перед професіоналками атомної галузі під час повномасштабної війни. Адже жінки в ядерному секторі зіткнулися з безпрецедентними викликами, оскільки тепер їм доводилося забезпечувати ядерну безпеку не лише в мирний час, але й у надзвичайних умовах війни. Тиск величезний, над ядерними об’єктами постійно летять ракети, що загрожує не лише Україні, а й усьому світу, адже радіація не знає кордонів.

Жінки на Запорізькій атомній електростанції зіткнулися не лише з наслідками війни, а й із жахами окупації. Поки їм не вдалося евакуюватися на підконтрольну Україні територію, вони щодня ходили на роботу, прагнучи запобігти ядерній катастрофі, незважаючи на постійну загрозу їхньому життю. Ці жінки самовіддано працювали на благо всього світу навіть тоді, коли російські окупанти перетворили Запорізьку АЕС на знаряддя ядерного терору. Зусилля всіх співробітників ЗАЕС, у тому числі жінок, були ще більше ускладнені діями російських військових, які включали блокування доступу до робочих місць, заборону зв’язку з центральним офісом у Києві та погрози примусової співпраці з Росатомом. Ці жінки демонструють неймовірну стійкість і відданість своїй справі, незважаючи на всі труднощі, з якими вони стикаються.
Жінки в атомній промисловості відіграють вирішальну роль у забезпеченні ядерної безпеки під час війни. Вони не тільки долають численні перешкоди та упередження, які існували в цій сфері протягом багатьох років, але й продовжують виконувати свою роботу з непохитною відданістю та професіоналізмом. Їхній внесок має величезне значення не лише для України, а й для глобальної безпеки, оскільки ядерна загроза може мати катастрофічні наслідки для всього світу. Українські жінки в атомній енергетиці доводять, що їхній внесок є незамінним і критично важливим у забезпеченні безпеки нашого майбутнього.
Посилання на статтю: https://cbrn-risk-mitigation.network.europa.eu/publications/eu-cbrn-coe-newsletter-20-women-cbrn_en?prefLang=el