16m

«Стратегія професійного зростання»

WiN Ukraine та Енергоатом провели стартовий форум з професійного розвитку жінок в атомній енергетиці

Пілотний захід «Стратегія професійного зростання» організовано для жінок ДП НАЕК Енергоатом за підтримки громадської організації «Women in Nuclear (WIN) Ukraine», як початок системи заходів на 2021 рік, що охоплюватимуть майданчики вітчизняних АЕС з метою надання можливості професійного розвитку атомниць.

Участь у заході взяли близько півсотні представниць прекрасної статі Енергоатому, а також керівництво організацій.

До програми увійшли аналітична та інтерактивна частина від запрошеного експерта-консультанта Андрія Дрожжина.

Спільно з учасницями форуму були розкриті ключові елементи професійного зростання, стратегія «жінки в ХХІ столітті» та її новий архетип, головні можливості Енергоатома для розвитку жінок, а також, як правильно формувати свої цілі та бажання, з чого складається шлях «від мети до результату» та як навчитись точно діяти.

«Світ стрімко змінюється і саме жінки мають найбільше шансів розкрити свій потенціал у професійній та соціальній життєдіяльності. Для якісного управління власним життям потрібно знайти ту єдину точку – місце в психіці для взаємодії, саме вона допомагатиме розвивати себе, робити себе сильнішою і знаходити правильні шляхи», – коментує Андрей Дрожжин.

За словами керівництва WIN Ukraine, ідея розробки і впровадження системи заходів з розвитку для жінок атомного сектору України виникла майже одразу після створення організації у 2020 році.

«Ми маємо за честь представляти в Україні світову мережу жінок ядерної галузі WIN Global. За даними світової аналітики за останні роки, жінки становлять менше 1\4 робочої сили в ядерному секторі у всьому світі, що погіршує не тільки різноманітність галузі, але й конкурентоспроможність. Зважаючи на пандемію, цифри навряд чи особливо змінилися. Проте, багато організацій активно працюють над збільшенням частки жінок у всіх категоріях робочих місць», – акцентує очільниця WIN Ukraine Margaryta Rayets.

Також вона підкреслила важливість амбітного кроку компанії Енергоатом, яка взяла вектор на професійний розвиток жінок як одного з важливих чинників сталого розвитку галузі атомної енергетики України, забезпечивши сьогодні роботою майже 12 000 жінок, що складає 33% від загальної частини співробітників.

За словами Наталия Клос, директорки з регіонального співробітництва та розвитку WIN Ukraine, людський фактор є одним із основних чинників, який впливає на ядерну та радіаційну безпеку, тому підтримка та розвиток професіоналів є надважливим завданням кожної організації. Атомна енергетика є тим самим місцем, де професіоналізму приділяється велика увага і розвінчуються гендерні стереотипи. Проте, в першу чергу, важливі знання, навички та вміння, які необхідно перманентно розвивати.

«Ми бачимо сьогодні довіру великої кількості українських жінок до атомної енергетики, які обирають для себе цю галузь. Наша новостворена, спільно з командою Енергоатома, платформа, містить багато можливостей для професійного зростання великої кількості жінок та підвищення рівня їх значимості», – акцентує директорка з комунікацій та розвитку WIN Ukraine Ірина Чередніченко.

Важливою частиною заходу стало підписання Меморандуму про співробітництво між Енергоатомом та WIN Ukraine. Президент Енергоатома Петро Котін зауважив, що всіляко сприятиме просуванню політики гендерної рівності та професійному зростанню співробітників компанії.

«Вишенькою на торті» стали мотиваційні та заохочувальні слова абмасадорок Енергоатома, які багато років займають проактивну позицію у напрямку професійного розвитку жінок та тримають «руку на пульсі» новітніх світових тенденцій.

#WIN #Енергоатом

Share this post