260589276_411809353953346_1380903169073915637_n

Підсумки Форуму «Атомна енергетика: стимул для сталого розвитку. Роль жінок у R&D, безпеці та захищеності»

Форум «Атомна енергетика: стимул для сталого розвитку. Роль жінок у R&D, безпеці та захищеності», який відбувся 25 листопада 2021 року, об’єднав представників Держави та Уряду, промисловості, бізнесу та науки, світових експертів, лідерів міжнародних організацій.

У своєму вітальному слові Президентка WiN Ukraine Маргарита Раєць зазначила, що тематика ролі атомної енергетики у змінах клімату, просування гендерного паритету у професійних колах та забезпечення галузі кадрами набуває все більшої ваги та актуальності, що власне зумовило проведення цьогорічного форуму.

«Атом, як гарантія енергетичної незалежності, потребує уваги та всебічної підтримки, як поза країною, так і всередині неї. Тому підтримка жінок-професіоналок одна одної, просування гендерного паритету з боку чоловіків, належний рівень взаємодії між органами влади, рух у єдиному векторі політики, а також взаємодія влади і громадського сектору є на сьогоднішній день дуже важливими», – говорить Маргарита.

Однією з перших урочисто відкрила захід Катерина Левченко, Урядова уповноважена України з питань гендерної політики. «Ми розглядаємо безпеку не тільки як відсутність війни. Це питання безпеки техногенної, екологічної, психологічної. Тому в цьому контексті, та робота, яка проводиться організацією WiN Ukraine, є дуже актуальною та відповідає сучасним викликам», — зазначає пані Левченко.

Домінік Муйо, Президент WiN Global, під час своєї вступної промови розповіла про нову ініціативу від WiN Global — Women in Nuclear Security Initiative (WINSI). За словами пані Муйо, WINSI була заснована, щоб сприяти посиленню участі жінок у ядерній безпеці в усьому світі, а також для збільшення привабливості кар’єри у цій галузі серед жінок. «Через WINSI ми хочемо залучити якомога більше талантів до сфери ядерної безпеки, а також сприяти розвитку професійної кар’єри в цьому секторі, і дати можливість досвідченим жінкам-професіоналам бути орієнтиром для молодших працівників», – прокоментувала Домінік Муйо.

Шарлотта Бірке, Старший Радник Департаменту досліджень і розвитку і міжнародної ядерної захищеності Норвезького агентства з ядерної та радіаційної безпеки, говорить: «Норвегія підтримує Ініціативу «Жінки в ядерній сфері» з моменту її заснування. Ми застосовуємо результати проведеної роботи для забезпечення гендерної рівності в атомній галузі. Ми дуже раді бачити збільшення частки жінок на професійній ядерній платформі і заохочуємо усіх докладати зусиль для досягнення цілей у цьому напрямку».

За словами Беати Мах, Менеджера проектів Офісу міжнародного співробітництва Шведського агентства з радіаційної безпеки, WiN Ukraine сприяє розвитку жінок, які працюють в атомній галузі, а також заохочує молодих жінок здобувати відповідну освіту та працювати в різних напрямах ядерної сфери. «SSM підтримує зусилля WiN, спрямовані на розвиток інтересу до ядерних технологій, науки та інших професій у ядерному секторі». – акцентує пані Мах.

У рамках заходу були обговорені питання ролі жінок у напрямах безпеки нерозповсюдження зброї масового знищення, у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи, питання екологічної безпеки та гендерного паритету в ядерній сфері, а також питання щодо розвитку зони відчуження та ролі жінок у цьому.

🎤Спікери та модератори Форуму:

Перша тематична панель: Безпека та нерозповсюдження ЗМЗ: зусилля та роль жінок у напрямку

Анастасія Нечитайло – Віце-президент WiN Ukraine;
Руслана Тріпайло – Заступник Голови – заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України  Держатомрегулювання;
Валерій Кравченко — Директор Центру міжнародної безпеки, старший науковий співробітник Інституту стратегічних досліджень;
Ірина Максименко — представниця Одеського центру з нерозповсюдження;
Поліна Синовець – Керівниця Одеського центру з нерозповсюдження;
Гебі Войт – 7-ма Президентка WIN Global, почесна експертка WiN Global та WiN IAEA

Друга тематична панель: Жінки Чорнобиля: роль у подоланні наслідків катастрофи на ЧАЕС

Катерина Павлова – начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю Державного агентства України з управління зоною відчуження;
Євген Крамаренко – Т.в.о. Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження;
Марія Вербило – Начальниця відділу з питань Чорнобильської АЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Державного агентства України з управління зоною відчуження;
Людмила Люцько — професор, представниця організації SHARE;
Тетяна Нікітіна – Начальниця інформаційного науково-аналітичного відділу ДСП “Екоцентр”

✅ У круглому столі під назвою «Гендерний паритет у ядерній сфері. Досягнення цілей сталого розвитку» виступили та взяли участь у дискусії:

Кіра Рудик – Народна депутатка України, громадська та політична діячка;
Світлана Кульчицька – Заступниця директора Департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості, Міністерство енергетики України; провідний експерт WiN Ukraine;
Рената Яресько – Начальниця відділу роботи з громадськістю ДП «НАЕК «Енергоатом»;
Юлія Стребкова – Заступниця директора з науки та методології Українського центру гендерної освіти, провідний експерт WiN Ukraine;
Ронда Еванс – Керівниця Програми з розвитку, Всесвітній інститут з ядерної безпеки;
Дженні Громолл – Державний департамент США;
Президентки національних відділень WiN Global.

Третя тематична панель: Екологічна безпека та зміни клімату. Охорона здоров’я

Ірина Брильова – керівник профільної громадської організації “Професійні Жінки Євразії в Пест Менеджменті”;
Вікторія Хрутьба – Завідувач кафедри екології Національного транспортного університету;
Сергій Криводонов – Голова ГО “Українська Пест Контроль Асоціація”;
Анатолій Оперчук – завідувач відділом факторів виробничого та навколишнього середовища, Центр громадського здоров’я;
Костянтин Яловий – український політик, громадський діяч, ініціатор створення екологічної стратегії Києва;
Дмитро Заруба – Т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції.

Захід організовано українським представництвом всесвітньої мережі «Women in Nuclear Global» – «WiN Ukraine», за підтримки міжнародних партнерів та донорів, а саме DSA, US Department of State, SSM, US Embassy Kyiv, WiN Global та інших.

Share this post