Заставка

Промова Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на відкритті ІІ Щорічної Конференції «Women in Nuclear Ukraine»

Промова Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на відкритті ІІ Щорічної Конференції «Women in Nuclear Ukraine»

«Я радий бути сьогодні тут, з вами, і нарешті привітати вас зі створенням українського представництва «Жінки атомної сфери». Ваш шлях до цього був довгим. Проте, ваша місія є гідною, що дуже мені імпонує.

Однією з перших речей, які я зробив після того, як став Генеральним Директором МАГАТЕ в грудні минулого року, стало зобов’язання досягнути в Агентстві гендерного паритету до 2025 року. Я розумію, що це амбіційна мета, але я переконаний, що ми зможемо її досягти.

Ядерна енергія робить важливий внесок у вирішення глобальних проблем, зокрема продовольчої безпеки, охорони здоров’я, енергетики та чистої води. Все це більшої мірою впливає на жінок. Це лише одна з причин, чому я вважаю особливо неприйнятним недостатню представленість жінок у нашій галузі. Щоб добре виконувати свою роботу, ми повинні постійно впроваджувати інновації, чи то для боротьби з пандемією, чи для забезпечення доступу наших інспекторів до ключових ядерних об’єктів у всьому світі.

Результати низки академічних досліджень ілюструють усвідомлення багатьох із нас того, що різноманітність складу команд інноваційно краща. Для розуміння та вирішення широкого кола питань, з якими має справу ядерний сектор, дуже важливо, щоб ми об’єднали велику різноманітність досвіду та перспектив.

Щоб отримати більш збалансоване гендерне розмаїття у МАГАТЕ та інших важливих організаціях в ядерній галузі, ми повинні збільшити кількість жінок, які вивчають STEM-дисципліни. Ось чому нещодавно я започаткував Програму Стипендій МАГАТЕ Марії Складовської-Кюрі. Вона надає фінансову підтримку молодим жінкам, які здобувають ступінь магістра в галузі ядерної енергетики. Перші 100 стипендіатів походять із 71 держави-члена, включно з Україною. Дослідження Програми охоплюють все: від ядерної техніки до ядерної медицини, від ядерної безпеки до нерозповсюдження та ядерного законодавства. Але ця група талановитих жінок – лише початок. Ми хочемо побудувати значно більшу мережу протягом багатьох років. І тому, сподіваюся, ви порадите своїм друзям та колегам подати заявку.

На завершення, я хотів би ще раз привітати вас зі створенням українського осередку «Women in Nuclear». Я з нетерпінням чекаю результатів вручення вашої нової нагороди і бажаю успішної Конференції!»

Share this post