UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2c1 2

Присутність співробітників ДК “Росатом” на Запорізькій АЕС

З початку окупації ЗАЕС на станції перебувають близько 15 співробітників ДК«Росатом» (всі «спеціалісти» ідентифіковані нашим ресурсом). Про це повідомляє Антикизовий експертний ядерний центр України на офіційній сторінкі у Facebook.

За словами «спеціалістів», вони були направлені для оцінки ядерної та радіаційної безпеки після обстрілів і захоплення станції окупантами, а також надання допомоги з ремонтами. Окремі «спеціалісти» взагалі не розуміють навіщо вони приїхали. Проте дійсна причина відрядження – відмова українського персоналу ЗАЕС співпрацювати із окупантами.

Вітчизняні спеціалісти переконані, що в результаті постійної реалізації проектів з підвищення рівня безпеки експлуатації українських АЕС та модернізацією блочного щита управління на енергоблоках, оперативно перебрати на себе функцію управління енергоблоками ЗАЕС представниками ДК «Росатом» просто неможливо, навіть за умови подібності дизайну енергоблоків.

На нашу думку «спеціалісти» ДК «Росатом» їхали мародьорити, а тут виявляється необхідні глибокі знання, висока кваліфікації та відповідальність.

З 21 березня п. р. співробітникам ЗАЕС активно пропонується укладання контракту зі структурами «Росатом» (АТ «Росенергоатом» – оператор АЕС в росії) та отримання російського громадянства. Проте наші співвітчизники-атомники зайняли категоричну проукраїнську позицію.

Для забезпечення охоронних функцій на станції на ЗАЕС прибув персонал охорони з Балаковської АЕС (росія). Охорону також розмістили на чергування всередині основних будівель енергоблоків для контролю переміщення персоналу.

Військовими росії протягом декількох днів здійснювався підрив нездетонованих боєприпасів в районі промислової зони ЗАЕС (тут взагалі без коментарів після їх окопування на території Рудого лісу ЧАЕС). Перед вибухом по гучномовцю попереджали про здійснення підривів.

Хочемо побажати нашим співвітчизникам на Запорізькій АЕС терпіння та безпеки.

Все буде Україна! 🇺🇦

Російський атом йде за руським кораблем!

Джерело – Антикризовий експертний ядерний центр України: https://www.facebook.com/aencua

Share this post