1

Основне про перебіг цьогорічної Конференції WiN Global та участь у ній керівництва WiN Ukraine як амбасадорів своєї країни

У рамках 29-ої Щорічної Конференції Women in Nuclear Global, яку цього року приймала Японія, 25 травня відбулася сесія гібридного формату під назвою «Women in Nuclear Security: Opportunities for Strengthening our Global Community”, модератором якої виступила Президент WiN Ukraine Маргарита Раєць.

Відкриваючи сесію, модератор зазначила: «Перш за все, дозвольте мені подякувати цьогорічному організаторові WiN Japan, який блискуче прийняв у себе делегатів з усіх куточків світу у кращому дусі японської гостинності, а також висловити окрему вдячність за слова (та безпосередні дії) підтримки для нашої країни – України, яка стала жертвою російської військової агресії наприкінці лютого цього року, з боку японських колег та уряду Японії.

Результати цієї агресії – повномасштабної війни, яка триває досі – продемонстрували неготовність усієї міжнародної архітектури ядерної безпеки до фактичного негайного реагування, чи навіть більше – запобігання. Окрім того, цілком очевидно, що на сьогоднішній день ані правові документи, ані саме міжнародне ядерне право як нібито фундамент дотримання тих чи інших зобов’язань не є достатньо розробленими для адекватного застосування необхідних санкцій. Ці та інші проблеми як ніколи раніше роблять питання фізичної ядерної безпеки та захищеності надважливими.»

Програма сесії включала такі виступи:

– Nuclear Security Women, Taylor Hart McGonigle

– Towards gender equality in nuclear security regulation, Marina Di Giorgio

– Gender Balance in Nuclear Security at the Agency and Beyond, Oum Keltoum Hakam

– Professional development and capacity building for nuclear security, Roland Fletcher and Anastasiia Nechytailo.

Під час панельної дискусії , що торкнулася ролі жінок у розбудові нової світової парадигми ядерної захищеності з урахуванням безпрецедентного кейсу військової агресії на території України, Віце-президент WiN Ukraine Анастасія Нечитайло зазначила у своєму коментарі, що наразі є важливою підтримка та згуртованість світової ядерної спільноти, і тому кооперація між Всесвітнім інститутом з ядерної безпеки (WINS) та WiN Ukraine є гарним прикладом об’єднання зусиль у напрямку підтримки ініціатив жінок-професіоналок у складні часи.

Роланд Флетчер, керівник Академії WINS, під час свого виступу наголосив також на важливості поглиблення професійного розвитку та розбудові спроможностей, що направлені на сприяння розвитку та покращення обізнаності молодого покоління галузі. Це забезпечить вивчення уроків минулого та запобігання повторень негативних ситуацій у майбутньому. З цією метою пан Флетчер та його колеги у WINS та в Академії WINS зокрема розробляють низку відповідних програм та курсів для усіх охочих.

Увечері того ж дня на запрошення японської сторони спільна делегація WINS та WiN Ukraine взяла участь в урочистій гала-вечері з нагоди головування Японії у цьогорічній конференції. Після прекрасних виступів японських артистів традиційного (народного) жанру, Віце-президентка WiN Global Меліна Белінко оголосила щодо збору на благодійну пожертву для української сторони та запросила до виступу керівницю українського представництва Маргариту Раєць. Під час своєї емоційної промови на сцені пані Маргарита запросила усіх присутніх приїхати до України (після головування Єгипту у 2023 році), де WiN Ukraine матиме честь приймати світову конференцію WiN Global – звичайно ж, після абсолютної перемоги України у війні – війні проти людяності та людських цінностей, розв’язаній агресором, у якій вже ніхто не може залишатися осторонь, якщо тільки має серце та здатен відчувати біль українського народу. Оплески та щирі сльози гостей після почутої промови стали фактом неабиякої підтримки нашої країни та бажанням присутніх побувати на українській землі та відчути щиру українську гостинність!

Наприкінці вечора Віце-президентка WiN Ukraine Анастасія Нечитайло, у свою чергу, подякувала усім небайдужим за їхні внески та запевнила у тому, що зібрані донати допоможуть реалізації участі принаймні декількох експертів у відповідних міжнародних тематичних заходах (про ці та інші заплановані активності ми доповімо трохи згодом).

На додаток, цей насичений день закінчився спільним інтерв’ю М. Раєць, А. Нечитайло та пана Р. Флетчера для японського тематичного видання, яке було взято у експертів за участі Japan Atomic IndustrialForum, Inc.

Share this post