IMG-9290

На семінарі-форумі від WiN Ukraine та Енергоатому відбулась повна підзарядка атомниць Рівненської АЕС (подробиці)

Цього разу хвилю програми з професійного розвитку жінок в атомній енергетиці підхопили 40 представниць Рівненської атомної електростанції (АЕС).  Провідні українські та міжнародні профільні спікери провели для учасниць навчальну секцію з перспектив та нових тенденцій галузі, а також мотивуючу частину з інтерактивною лекцією, практичними вправами та опитуванням про уявлення щодо поняття гендеру і введення рівних можливостей для чоловіків і жінок у компанії.

Від партнерів заходу, а саме Шведського органу з радіаційної безпеки (Swedish Radiation Safety Authority) – Беата Мах, проектний менеджер підрозділу Міжнародної політики та співпраці, підтримала учасниць і висловила сподівання щодо плідної співпраці із Енергоатомом, яка допоможе підсилити гендерний баланс  в команді та сприятиме професійному розвитку жінок в атомній енергетиці в цілому.

Презентацію політики із дотримання гендерного паритету Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) представили  директор Департаменту людських ресурсів, у минулому співробітник ООН (UNICEF, ESCAP, UNOPS) та Міжнародного фонду сільгоспрозвитку (IFAD) Пітер Фробель та спеціаліст Департаменту ядерної енергетики, у минулому заступник голови Держатомрегулювання України Тетяна Кілочицька.

«У першу чергу, ми повинні розглядати особу, як професіонала, а не в контексті її статі, – наголосила під час виступу Наталія Клос. Учасниць нашого семінару турбують питання не менш особливі, ніж вони самі. Наприклад: питання  щодо самореалізації без вікових обмежень – за власною готовністю «зрушувати гори». Дуже приємно чути надихаючі історії від жінок Рівненської АЕС, які змогли реалізуватися в обраній для себе сфері,  та, водночас, бачити підтримку керівництва атомної електростанції. Це є гарною мотивацією для професійного зростання, а також помітним маркером розвитку галузі», – підкреслює директорка з регіонального розвитку та співробітництва WIN Ukraine Наталія Клос. У своєму виступі вона розкрила поняття «гендер» і стереотипи, які виникають у суспільстві щодо цього поняття, а також аспекти законодавства України з питань гендерної рівності.

Генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин зауважив, що питання професійного розвитку жінок сьогодні актуальне в усьому світі – і це тенденція не лише атомної енергетики. «Щодо Рівненської АЕС, для нас головне – це бажання працювати, бажання будувати кар’єру, розвиватися. На першому плані – знання та якість роботи. Ми ніколи не розділяли і, певен, не будемо ділити наш колектив за гендером. Професіоналізм – перш за все», – зазначив він.

«Гендерна політика – це не тільки про рівні права і можливості, це й про сімейні цінності. Адже колектив – це теж сім’я, а тому тут першочергово має бути місце повазі, взаєморозумінню, гармонії та відсутності будь-яких проявів дискримінації як за гендером, так і за віком. Аналізуючи анонімні анкети, я була приємна вражена, що наші учасниці відмітили, що ані кар’єра не впливає на сімейні стосунки, ані виконання домашніх та батьківських обов’язків не впливає на професійний розвиток. Тому, це наш фундамент в побудові гідних умов праці та підвищенню престижності професій в атомній енергетиці. А Енергоатом має показувати позитивний приклад всій галузі», – акцентувала начальниця відділу роботи з громадськістю департаменту комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько.

Учасниці також отримали гучний мотивуючий виступ від експертки WiN Ukraine – жінки-енергетика, колишньої т.в.о. голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Катерини Павлової. Наводивши приклади світової практики боротьби жінок за свої права, вона звернула увагу на власний професійний досвід та перемоги, підкресливши, що енергетична галузь – це стратегічний напрямок для людства, тож гендерний підхід до питань її розвитку та безпеки є невід’ємним.

Про особливості лідерства в сучасному світі розповіла бізнес-коуч Олена Юзькова. Під час інтерактивної частини вона залучила учасниць заходу до виконання практичних завдань з роботи із власним «брендом», розвитку лідерства та формування плану особистого й професійного зростання. Окрім того, наголосила, що жіноче лідерство та екологія будуть головними трендами наступного 10-річчя, і ті організації, які зрозумітимуть це, завжди будуть попереду.

«Команда WIN Ukraine висловлює повагу Енергоатому за ставлення до жінок та плідну діяльність щодо їхнього професійного розвитку, а також дякує за надважливу партнерську підтримку «Шведському органу з радіаційної безпеки» (Swedish Radiation Safety Authority)», – наголошує Президентка WiN Ukraine Маргарита Раєць.

Фотозвіт дивіться ТУТ:
1. https://flic.kr/s/aHsmWyt9WY
2. https://flic.kr/s/aHsmWyWKFg


Share this post