63c829302773b

Міжнародне агентство з атомної енергії завершує розміщення постійних місій на українських АЕС

МАГАТЕ завершує розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях: Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській. Найближчими днями має запрацювати місія на Хмельницькій АЕС. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного прес-брифінгу з Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі за підсумками зустрічі 18 січня.

«Вперше в історії людства ядерні об’єкти стали елементом наступальної воєнної стратегії. Сьогодні я почув від пана Генерального директора запевнення у повній підтримці з боку МАГАТЕ наших зусиль із забезпечення ядерної безпеки, в тому числі на Запорізькій АЕС», — відзначив Прем’єр-міністр.

За словами Рафаеля Гроссі, розширення постійної присутності МАГАТЕ в Україні відбулося з метою надання допомоги та запобіганню ймовірним загрозам ядерній та радіаційній безпеці, що виникають внаслідок військових дій.

«Наші експерти перебуватимуть на всіх АЕС України, щоб надавати життєво важливу допомогу з ядерної та фізичної ядерної безпеки в ці надзвичайно складні та випробувальні часи», — зазначив Гендиректор МАГАТЕ.

Share this post