23m

Головні акценти офіційної зустрічі команди WIN Ukraine з очільником МАГАТE Рафаелем Маріано Гроссі

Головні акценти офіційної зустрічі команди WIN Ukraine з очільником МАГАТE Рафаелем Маріано Гроссі

Команда WIN Ukraine мала честь та шану, на тижні Чорнобильських роковин, прийняти високоповажних гостей з МАГАТЕ на чолі з Генеральним директором паном Рафаелем Маріано Гроссі.

У складі делегації МАГАТЕ: Рафаель Маріано Гроссі (IAEA Director General); Edgar Arturo Perez Alvan (Senior Advisor to the Director General IAEA); Olena Mykolaichuk (Section Head Decommissioning and Environmental Remidiatio); Martin Klingenboeck (Associate Multimedia Officer).

Від WIN Ukraine: Маргарита Раєць, Анастасія Нечитайло, Наталія Клос, Катерина Павлова, Ірина Чередніченко, Олександр Білий, Євгенія Сєрова, Анастасія Хоречко, Яна Обушна та Лілія Хіміч.

Рафаєль М. Гроссі у своєму зверненні зробив наголос на необхідності усвідомлення кожного члена суспільства, наскільки важливим є гендерний паритет і наскільки глибока проблематика рівності можливостей жінок та чоловіків.

«Гендерна рівність вимагає рішучості, справедливості та адекватної політики. Більше жінок в ядерній сфері зроблять нас ближчими до цієї цілі, дозволять долучити усі наявні таланти до управління атомом для миру та розвитку», – акцентував він.

За словами Рафаеля Гроссі, ситуація щодо гендерного паритету в Україні не зовсім критична, і він особисто відкритий для спілкування та обговорення нових ідей щодо досягнення цілі із забезпечення гендерного паритету.

Пан Гроссі також наголосив, що коли він тільки почав працювати в МАГАТЕ, серед членів команди було тільки 27 – 28% жінок, саме тому одним з важливих завдань відтоді і дотепер є збільшення цього відсотку.

Окрім того, очільник МАГАТЕ поділився своїм баченням щодо важливих кроків розвитку й досягнення гендерного паритету:

– недостатньо лише обговорювати цю проблему, треба постійно працювати над її подоланням, як всередині організації, так і поза нею;

– важливо забезпечити гідні умови праці щодо уникнення гендерної дискримінації, що стосується, наприклад, відряджень;

– заявлена політика з дотримання гендерної рівності потребує внесення відповідних структурних змін, перегляду розпорядчих документів, що є довготривалим, але важливим процесом на шляху до гендерного паритету;

– для ясного та всебічного мислення необхідно мати гендерно різноманітний колектив;

– необхідно забезпечити можливість для навчання молодого покоління дівчат, що допоможе збільшити кількість спеціалістів та попит з боку жінок в цю сферу (чим більше країн зацікавлені в цьому, тим краще);

– як міжнародні організації, МАГАТЕ, необхідно враховувати культурні особливості різних країн, що грає велику роль у процесах досягнення гендерного паритету;

– спостерігати за усіма структурними підрозділами організації, враховуючи особливості кожної особи (наприклад, МАГАТЕ веде статистику по кожному підрозділу, що допомагає стежити за процентним збільшенням, але все одно є специфічні підрозділи, де ця статистика є нижчою, ніж в інших);

– необхідним є створення реального наукового плану щодо збільшення гендерної рівності та чітке дотримання цього плану;

– важливим є надання можливості жінкам розвивалась в такій самій мірі, як і чоловіки, без впливу на особисте життя;

– підхід повинен бути як з точки зору науки, так і з точки зору політики в країні;

– проблематика гендерного паритету повинна обговорюватися як у суспільстві, так і на законодавчому рівні.

Зі свого боку, WIN Ukraine доповіли про результати діяльності, пріоритети та найближчі плани, серед яких: впровадження програми науково-технічного співробітництва щодо стажувань і наукових візитів на об’єкти здобувачів освіти вищих навчальних та професійно-технічних закладів, а також створення галузевого порталу для слухачів та студентів і випускників атомної галузі; діалог для досягнення гендерного паритету; співпраця з інституціями (наприклад, Енергоатом, КПІ); сприяння розумінню і обміну інформацією; розвиток міжнародного співробітництва (МАГАТЕ, WiN Global, SSM, WINS, NRPA, Уряд Великої Британії, США тощо); науково-дослідна діяльність.

Директорка з регіонального співробітництва та розвитку WIN Ukraine Наталія Клос підкреслила, що гендерний паритет – це рівна частина представництва чоловіків та жінок, рівні можливості для кожної людини, незважаючи на стать, реалізувати себе в соціумі. «Саме така ціль окреслена в нашій майбутній діяльності. В найближчих планах вона буде реалізована у нашому спільному проєкті з ДП «НАЕК «Енергоатом», де вибудована формула «Жінка-Мотивація-Розвиток», і де наріжним каменем виступає професіоналізм, який є основою ядерної та фізичної ядерної безпеки», – наголосила Наталія Клос.

«Для нас сьогоднішній візит таких поважних гостей з МАГАТЕ, особливо його очільника, Генерального директора пана Рафаеля Маріано Гроссі, є великою честю і водночас викликом ще активніше працювати в тих напрямах, які є для нас пріоритетом. Ми дуже вдячні за можливість діалогу такого рівня і за цінні поради, які ми отримали від пана Гроссі. Наша команда має енергію та амбітні плани, а також чіткі орієнтири, в яких діяльність МАГАТЕ для нас є незаперечним авторитетом і вектором», – зазначила Президентка WIN Ukraine Маргарита Раєць.

Учасників делегації від МАГАТЕ зустріли у найкращих українських традиціях.

WiN Ukraine висловлює окрему подяку Постійному представництву України при міжнародних організаціях у Відні, зокрема Олегу Вербовому, за унікальну можливість особисто зустрітися та поспілкуватися з паном Гроссі.

Також, висловлюємо величезну вдячніcть нашим партнерам, Шведському регуляторному органу з радіаційної безпеки (SSM) за сприяння та підтримку у відкритті офісу WiN Ukraine.

Share this post