В Україні нещодавно створено осередок глобальної мережі WiN («Women in Nuclear») Global

          В Україні нещодавно створено осередок глобальної мережі WiN («Women in Nuclear») Global, яка об’єднує жінок-професіоналок, що працюють у різних сферах застосування ядерної енергії та радіаційної безпеки.
         Заснована у 1992 році, WiN Global є міжнародною некомерційною мережею, яка підтримує та заохочує жінок, що працюють у глобальній ядерній сфері.

         На сьогодні  WiN Global нараховує близько 25 000 членів, включно із членами національних філіалів та окремих осіб із 105 країн, регіонів і міжнародних організацій. У багатьох країнах світу є своя власна мережа WiN. Віднедавна й Україна також заснувала своє представництво – Women in Nuclear Ukraine (WiN Ukraine).

         Очолюють філію Маргарита Раєць (Президентка) та Анастасія Нечитайло (Віце-Президентка). Обидві обіймають посади керівниць структурних підрозділів підприємств Державного агентства України з управління зоною відчуження.

        «WiN Global проводить щорічну конференцію і присуджує премію «Win Award» видатним жінкам-спеціалісткам у галузі ядерних технологій. Окрім цього, випускається щоквартальний інформаційний бюлетень членів та організовуються програми комунікацій з громадськістю і наставництва для молоді. Українське представництво WiN Ukraine здійснюватиме свою діяльність відповідно до цілей та завдань WiN Global, з великим акцентом на гендерні питання» – коментує Президентка та засновниця організації Маргарита Раєць.

          Місія WiN Global полягає у підвищенні обізнаності та представленні позитивної інформації, особливо у відношенні до жінок і молодого покоління, стосовно ядерної енергії та її застосування, а також ядерної науки і технологій.

       За словами Анастасії Нечитайло, Віце-президентки організації, українське представництво також має на меті стати регіональним, і за цей напрямок в організації буде відповідати провідна експертка з багаторічним досвідом у ядерній сфері пані Наталія Клос, яка наразі працює у Міністерстві внутрішніх справ, займаючись питаннями ядерної безпеки.

       «Ми будемо залучати до нашої команди справжніх професіоналів, які воліють займатись своєю справою, зокрема молодих й амбітних спеціалістів, які прагнуть зробити власний внесок у галузь.  Грандіозних планів та складних задач у нас дуже багато попереду! Беззаперечно, одним з головних принципів нашої роботи буде дотримання гендерного балансу. Підтримуючи жінок-професіоналок та молодих фахівців, ми також будемо долучати до роботи нашої організації й чоловіків», – додає Анастасія Нечитайло.

Share this post