6m

Відкриття ІІ Щорічної конференції «Women in Nuclear Ukraine»

Генеральний директор МАГАТЕ відкрив Конференцію «Жінки ядерної сфери України» і анонсував галузеву Програму Стипендій МАГАТЕ Марі Складовської-Кюрі для студенток-магістрів

У своєму зверненні під час відкриття ІІ Щорічній конференції «Women in Nuclear Ukraine» Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі привітав жінок України зі створенням представництва жінок атомної сфери України «WIN Ukraine».

Пан Гроссі зазначив, що гендерний паритет – одне з перших зобов’язань, яке він поставив на найближчі роки перед Агентством, одразу після свого призначення на посаду. Він також виказав власні переконання, що ця амбітна мета буде досягнена.

«Ядерна енергетика робить важливий внесок у вирішення глобальних проблем, зокрема продовольчої безпеки, охорони здоров’я, енергетики та чистої води. Все це непропорційно впливає на жінок. Це лише одна з причин, чому я вважаю особливо неприйнятним недостатню представленість жінок у нашій галузі. Щоб добре виконувати свою роботу, ми повинні постійно впроваджувати інновації, чи то для боротьби з пандемією, чи для забезпечення доступу наших інспекторів до ключових ядерних об’єктів у всьому світі», – наголошує пан Гроссі.

Очільник МАГАТЕ звернув увагу на результати низки академічних досліджень, які ілюструють усвідомлення багатьох із нас того, що різноманітність складу команд інноваційно краще. Для розуміння та вирішення широкого кола питань, з якими має справу ядерний сектор, дуже важливо, щоб ми об’єднали велику різноманітність досвіду та перспектив. І для отримання більш збалансованого гендерного різноманіття у МАГАТЕ та інших важливих організаціях ядерної галузі, необхідно збільшити кількість жінок, які вивчають STEM-дисципліни.

Рафаель Гроссі розповів про нещодавно започатковану Програму Стипендій МАГАТЕ Марі Складовської-Кюрі, яка надає фінансову підтримку молодим жінкам, що здобувають ступінь магістра в галузі ядерної енергетики, де перші 100 стипендіатів походять із 71 держави-члена, включно з Україною.

За словами Рафаеля Гроссі, дослідження Програми охоплюють багато напрямків: від ядерної техніки до ядерної медицини, від ядерної безпеки до ядерного законодавства та нерозповсюдження ядерної зброї, головним завданням якої є розбудова великої мережі жінок-професіоналів.

Представниці «WIN Ukraine», в свою чергу, зазначили, що організація всебічно сприятиме поширенню Програми у профільному середовищі та надаватиме інформаційну підтримку заходу.

Share this post