1

Відбулось засідання групи Глобального партнерства проти розповсюдження зброї та матеріалів ядерного знищення

9-10 березня у Токіо, Японія, відбулось засідання групи Глобального партнерства проти розповсюдження зброї та матеріалів ядерного знищення в рамках головування Японії у G-7.

Участь у заході від World Institute for Nuclear Security взяли Віцепрезидентка WiN Ukraine Анастасія Нечитайло та Виконавчий директор WINS Ларс Ван Дассен. Уряд України на засіданні представляв Надзвичайний та Уповноважений Посол України в Японії Сергій Корсунський.

Під час засідання Глобального партнерства було представлено проєкт «Voices of Ukraine» — спільний проєкт World Institute for Nuclear Security (WINS) і WiN Ukraine за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження та інших профільних установ та організацій.

Проєкт «Голоси України» — це збірка особистих розповідей та свідчень представників ядерної галузі України про наслідки 24 лютого 2022 року. Створення книги було підтримано урядами США, Канади, Швеції та Норвегії. Мета проекту — розповісти правдиву інформацію та донести меседжі усьому світу про те, як змінилося життя працівників ядерної сфери України після повномасштабного вторгнення рф, та які жахливі наслідки для сфери має постійна загроза ядерного тероризму зі сторони агресора. Проєкт має міжнародне значення та покликаний стати поштовхом для майбутніх ініціатив з розбудови нової архітектури ядерної безпеки світу саме через меседжі очевидців, які проживали/проживають війну, залишаючись на своїх робочих місцях на захисті ядерної та радіаційної безпеки.

Нагадаємо, що проєкт книги було представлено 28 лютого 2023 року у Відні за сприянням Постійного представництва Канади у Відні, Посольства Швеції та Норвегії за участю 45 послів та їхніх заступників у резиденції Посольства Швеції.

Презентація першого тому книги запланована на 27 квітня 2023 року.

Share this post