Untitled-1 [Recovered]-08-08-08-08-08

Відбулось відкриття першого національного змагання серед студентів – Нюклеатон “WiN for WiNners”!

Сьогодні, 24 листопада відбулось урочисте відкриття першого національного змагання серед студентів провідних ВНЗ країни – Нюклеатон «WiN for WiNners!”

Вступним словом захід відкрила Президентка WiN Ukraine Маргарита Раєць. Вона підкреслила, що такі змагання як Нюклеатон — це чудова можливість для обміну досвідом, розвитку креативного мислення, цікавих знайомств та можливість випробувати себе. “Лише ті команди, які під час розв’язання кейсу виходять за межі стандарного сприйняття та шукають неординарні рішення, здобувають перемогу. І пам’ятайте, що без командної роботи ніщо і ніколи не досягає успіху”, — зазначила Маргарита.

Олексій Шкуратов, Заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, підкреслив, що такі події як Нюклеатон допомагають Міністерству краще зрозуміти, які проблеми нині існують у сфері ядерної та радіаційної безпеки, та шукати можливі шляхи для їх вирішення. Пан Шкуратов зазначив, що важливим аспектом зміцнення потенцілу України є підготовка якісних кадрів, зокрема у сфері фізики та ядерних досліджень, і додав: “Я пишаюсь тим, що наше Міністерство робить все можливо, щоб стати тим майданчиком, де амбітні науковці можуть відчути, що вони знаходяться на своєму місці”.

За словами Світлани Кульчицької, Заступниці директора Департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Міністерства енергетики України, сьогодні ми є свідками зміни ставлення до атомної генерації і усвідомлення того, що атомна енергетика є основою енергетичної незалежності нашої держави. “Незалежність України базується передусім на її енергетичній та економічній безпеці і саме зміцнення цих двох складових є одним з ключових завдань державної політики у сфері ядерної енергетики”, — зазначила Світлана і додала, що Нюклеатон — це можливість отримати не лише призи, але й безцінний досвід, обмінятися ідеями та заявити про себе широкому колу фахівців атомної галузі.

Ігор Владимирський, заступник проректора з виховної роботи КПІ імені Ігоря Сікорського, підкреслив, що Київський політехнічний університет є знаним в Україні та світі науковим центром у галузі атомної енергетики. “Наш інститут має значний досвід у цій галузі і забезпечує Україну висококваліфікованими кадрами”, — додав пан Владимирський та привітав учасників змагання, побажавши їм всіляких успіхів і звершень.

За словами Валерія Туза, завідувача кафедри Атомної енергетики факультету атомної і теплової енергетики КПІ імені Ігоря Сікорського, Нюклеатон — це подія, яка сприяє більш глибокому розумінню студентів і викладачів ролі атомної енергетики в країні та світі. “Знайти своє місце в житті — це дуже важливо, і такі маленькі кроки як сьогоднішнє змагання дають можливість професійно зростати, спілкуватися та підвищувати свій рівень”.

Підтримувати студентів, направляти у творчих пошуках та всіляко їм допомагати будуть досвідчені професіонали, провідні експерти WiN Ukraine, високоповажні ментори, серед яких:

Тимофій Бібік, незалежний експерт за спеціальністю 143 Атомна енергетика Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти України;

Владислав Борзенков, керівник напряму фінансового забезпечення діяльності з фізичного захисту ядерних установок та ядерних матеріалів ДП “НАЕК “Енергоатом”;

Іван Остапенко, асистент кафедри атомних електростанцій інженерної теплофізики КПІ імені Ігоря Сікорського;

Альона Самсоненко, провідний інженер навчального центру з фізичного захисту, обліку і контролю ядерних матеріалів ім. Джорджа Кузмича Інституту ядерних досліджень НАН України;

Ганна Шепель, асистент кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп’ютерної графіки фізико-математичного факультету КПІ імені Ігоря Сікорського.

Після представлення команд було випадковим чином визначено порядок менторських сесій, під час яких студенти разом із досвідченими менторами обговорюватимуть ідеї та отримуватимуть цінні поради, а також порядок презентацій робіт у фіналі. Після цього між командами були розподілені завдання, від виконання яких залежатимуть результати Нюклеатону.

Оцінювати роботу команд буде високоповажне журі у складі кураторів вищих навчальних закладів та експертів WiN Ukraine. Враховуватиметься не лише правильність виконання завдань, але й креативний підхід, стійка аргументація рішень та вміння презентувати результати своєї роботи.

Оголошення результатів Нюклеатону відбудеться 25 листопада о 17:30. Посилання для перегляду: https://bit.ly/3HPPlSS

Бажаємо усім учасникам натхнення, успіху та плідної командної роботи!

Share this post