раопвкн

Відбулась Конференція «Екологічна безпека України в умовах воєнного часу та програма «Green economic recovery»

5 травня відбулась Конференція «Екологічна безпека України в умовах воєнного часу та програма «Green economic recovery»

Президентка WiN Ukraine та за сумісництвом представниця Всесвітнього інституту з ядерної безпеки (WINS) Маргарита Раєць взяла участь у Конференції «Екологічна безпека України в умовах воєнного часу та програма «Green economic recovery», присвяченій майбутній стійкій відбудові України після війни та забезпечення її екологічної безпеки, доки бойові дії ще тривають. 

“Атомна енергетика є важливою для економіки України, її енергетичної незалежності, вона є невід’ємною складовою збереження клімату та досягнення стійкого низьковуглецевого майбутнього, тому важливість ядерної безпеки важко переоцінити – це, беззаперечно, якщо не складова екологічної безпеки, то її тінь!” – зазначила у своїй вступній промові Маргарита Раєць. 

Також Президентка WiN Ukraine підкреслила наступне: “Атомна енергетика не пробачає необачного з нею поводження. У поганих руках вона є інструментом залякування та шантажу, а у руках людей, що граються з нею політично, може стати зброєю, що направлена на самих себе. Тому – тільки якісні зміни, тільки вміла кадрова політика з боку держави, направлена на збереження кадрового потенціалу. Тільки спільна праця тих, хто знає та розуміє, для чого потрібен атом – а він потрібен для миру та розвитку!”

Спікери та учасники заходу брали участь в обговоренні в рамках наступних тематичних панелей:

  • Першочергові кроки держави задля майбутньої стійкої відбудови України після війни та забезпечення її екологічної безпеки, доки бойові дії ще тривають.
  • Погляд ключових сфер бізнесу на загрози сьогодення та можливості відновлення
  • Про фіксацію збитків, можливості та необхідність забезпечення якісним інструментарієм реформ із урахуванням кращого міжнародного досвіду
  • Наука та інновації для green recover

У найближчому майбутньому WiN Ukraine планують долучитися до роботи спільноти в напрямку «Green economic recovery».

Захід було організовано профспілкою екологів ПАЕУ та Національним центром стійкого розвитку у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Share this post