vebinar

Вебінар «Жінки Чорнобиля: радіаційна безпека вчора, сьогодні, завтра»

Вебінар «Жінки Чорнобиля: радіаційна безпека вчора, сьогодні, завтра» об’єднав фахових спікерів і поклав старт глобальному Проєкту про Жінок.

На тижні, присвяченому Чорнобильським роковинам, команді WIN Ukraine вдалося об’єднати на міжнародному рівні профільних експертів та громадських діячів і провести перший захід, присвячений Жінкам Чорнобиля.

Головною метою вебінару було донесення до суспільства та керівництва держави «тендітного» і, водночас, важливого напрямку для України з метою його подальшої підтримки і розвитку.

«Для WiN Ukraine це пілотний захід, тому що цей вебінар повинен покласти початок Проєкту під назвою «Жінки Чорнобиля», старт якому WiN Ukraine дає вже цього року. Наш Проєкт матиме інформаційну, соціальну та культурну забарвленість. Він покликаний розповісти широкій аудиторії про внесок і роль у жінок у подоланні Чорнобильської катастрофи, а отже, про забезпечення фізичної ядерної безпеки та радіаційної захищеності, а також про їх професійний розвиток сьогодні», – зазначила Маргарита Раєць, Президентка WIN Ukraine.

Завдяки спікерам, вдалось звернути увагу на важливі аспекти, які в подальшому стануть основою для формування завдань проєкту «Жінки Чорнобиля».

«Йти шляхом, яким до вас ще ніхто не ходив, часто буває складно, але завжди захоплююче. Слідуйте за своїм професійним захопленням, і на кожному кроці відбуватимуться відкриття, які надихатимуть вас подорожувати далі», – акцентувала Олена Буглова, директор відділу фізичної ядерної безпеки МАГАТЕ.

За словами Любові Зінкевич, начальника управління міжнародного співробітництва та розвитку ДСП «Об’єднання «Радон», жінки зробили значний внесок у створення системи поводження з радіоактивними відходами в Україні, завдяки своєму терпінню та наполегливості. Тому сьогодні необхідно й надалі приділяти професійному розвитку жінок у цьому стратегічно важливому напрямку.

«Жінки чудово виконують свою роботу в усіх сферах, де вони працюють. На сьогоднішній день на ДСП «Чорнобильська АЕС» (далі ДСП ЧАЕС) працюють 2750 осіб, з яких 900 – жінки. На жаль, співвідношення чоловіків і жінок, не тільки на ЧАЕС, але й в усій енергетичній галузі, неспівмірне. Проте, це питання часу, над яким варто працювати», – підкреслила Алла Кравець, начальник відділу управління персоналом ДСП ЧАЕС.

Катерина Павлова, начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю Державного агентства України з управління зоною відчуження (далі ДАЗВ), наголосила, що протягом багатьох років жінки доводили, доводять і будуть доводити, що вони гідні найвищих посад і можуть пліч-о-пліч долати всі перешкоди, а також, що вони можуть бути надійною опорою для чоловіків – «With WIN we always WIN!».

Як зазначив Майкл Вуд, завідувач кафедри прикладної екології Університету Салфорда (Велика Британія, Манчестер), міжнародна спільнота з радіаційної безпеки повинна працювати разом, аби різноманітність нашого суспільства відображала суспільство в цілому. Чорнобильська зона відчуження надає унікальну можливість навчати нове покоління різних фахівців з радіаційної безпеки.

За словами Олександра Сироти, який другий рік поспіль очолює Громадську раду при ДАЗВ, є Президентом МГО «Центр. Прип’ять.ком», громадським діячем і журналістом, Чорнобильська катастрофа підтвердила аксіому про те, що всі життєві біди і негаразди більшою мірою лягають саме на жіночі плечі. До ліквідації Аварії на ЧАЕС було залучено 600 000 офіцерів і солдатів строкової служби. «І все ж робота жінок там – у найгарячіших точках чорнобильського лиха – була не менш небезпечною і героїчною. Ця вельми важлива і велика тема теж ще чекає своїх дослідників і літописців…», – наголошує він.

«Коли ви відкриєте Google для пошуку Жінок Чорнобилю, ви знайде інформацію про бабусь. Проте, це лише одне покоління сміливих жінок, які тут працюють. Щоб приєднатися до них, потрібно пройти довгий шлях», – звернула увагу Міхаела Бушовська, громадський діяч, амбасадорка напряму «Жінки Чорнобиля», письменниця-публіцистка, авторка і викладачка лекцій з Чорнобильської тематики, провідний словацький експерт з історії й наслідків Чорнобильської катастрофи.

Щиро дякуємо нашим поважним спікерам та учасникам заходу!

Захід організовано за ініціативи та особистої підтримки Президентки WIN Ukraine Маргарита Раєць.

Інформаційний супровід заходу – Ірина Чередніченко, директорка з комунікацій та розвитку WIN Ukraine.

Технічна та інформаційна підтримка – Анастасія Хоречко, прес-секретар WIN Ukraine, і Лілія Хіміч, операційний менеджер (WIN Ukraine). Перекладач – Лариса Федун.

Передивитись повну версію вебінару українською мовою можна за покликанням: https://youtu.be/zw2nlSAJU7Y, та англійською – https://youtu.be/SW217FJujHo на YouTube-каналі WiN Ukraine.

Share this post