photo_2021-09-27_16-21-35

Атомниці великої ЗАЕС показали великий потенціал з професійного розвитку

Черговим майданчиком для проведення семінару-форуму з професійного розвитку жінок в атомній енергетиці від громадської організації WIN Ukraine, ДП «НАЕК «Енергоатом» та Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України, стала Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС).

Масштаби найбільшої атомної станції в Європі та 6-ої у світі, якою на сьогодні є ЗАЕС, вражають, як і потенціал її великої кількості працівниць.

За словами т.в.о. генерального директора Дмитра Вербицького, Запорізька АЕС прямує до якісних змін, і сьогодні на станції працює 3 738 жінок (від загальної кількості понад 11 000 працівників), що становить 33% персоналу, з них 183 жінки займають керівні посади, зокрема й вищої ланки.«Динамічний розвиток будь-якої компанії в реаліях сьогодення неможливий без забезпечення рівних прав для жінок та чоловіків. Саме проведення подібних заходів є вкрай важливим для досягнення цієї мети. Впевнений, що сьогодні ми зробимо значний внесок у виконання завдань Гендерної політики Енергоатома, і сподіваюсь на подальший розвиток цієї платформи», – зазначив пан Вербицький.

Учасницями семінар-форуму стали 40 активних представниць майже усіх підрозділів Запорізької АЕС.

Мотиваційну частину форуму насичували експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) і партнера заходу Шведського органу з радіаційної безпеки (SSM).

Представниця SSM – Беата Мах підтримала учасниць і висловила сподівання щодо плідної співпраці з Енергоатомом, яка допоможе підсилити гендерний баланс  в команді та сприятиме професійному розвитку жінок в атомній енергетиці в цілому.

Директор Департаменту людських ресурсів МАГАТЕ Пітер Фробель та голова підрозділу виведення з експлуатації та відновлення навколишнього середовища Департаменту ядерної енергетики МАГАТЕ Олена Миколайчук презентували політику із дотримання гендерного паритету Агентства. Вони зробили наголос на професійному розвитку жінок атомної галузі через програми підтримки, на прикладі реалізації програми стипендій МАГАТЭ імені Марії Склодовської-Кюрі, а також продемонстрували активну динаміку залученості жінок у гендерних заходах за останні 5 років.

Протягом заходу представники та експерти WIN Ukraine провели інтерактивні опитування серед учасниць щодо реального розуміння поняття гендеру та підняли проблемні питання, які існують в Україні в атомній галузі, й можливі шляхи їх подолання.

«Місія організації WIN Ukraine – об’єднати професіоналів галузі попри існуючі стереотипи, що атомна сфера суто чоловіча, а також сприяти становленню гендерного балансу згідно сучасним світовим тенденціям. 

Масштабність Запорізької АЕС передбачає аналогічну масштабність шляху щодо досягнення «золотого» гендерного балансу. Проте, сьогодні ми бачимо міцну проактивну позицію керівництва станції, Атомпрофспілки та амбасадорів, які підтримують цей рух. Також нам вдалося встановити  діалог з атомницями і відчути лідерські якості і бажання професійно розвиватись», – акцентувала директорка з міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Наталія Клос.

Експертка WiN Ukraine, жінка-енергетик, начальниця міжнародного відділу та зв’язків з громадськістю Державного агентства України з управління зоною відчуження – Катерина Павлова, звернулась до колег-атомниць з заохочувальними словами і прикладами світової практики боротьби жінок за свої права, а також історіями власного професійного розвитку.

«Саме збалансоване залучення лідерів – чоловіків та жінок – має вирішальне значення для тих видів політичних, поведінкових, екологічних та культурних змін, які необхідні для досягнення ефективного гендерного паритету в ядерній сфері. І ми бачимо, як Запорізька АЕС активно прямує до цих змін, прислуховуючись до голосу своїх співробітниць-активісток, враховуючи усі пропозиції для подальшого впровадження в дію», – зазначила вона.

Начальниця відділу роботи з громадськістю департаменту з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько наголосила, що без гендерного балансу неможливий успішний розвиток будь-якої компанії і з приємністю констатувала, що Енергоатом приділяє велику увагу підвищенню престижу професій в атомній енергетиці.

«Ми постійно працюємо з партнерами, громадянським суспільством і ведемо дискусії про те, чому це так важливо – гендерний баланс і рівні можливості у побудові кар’єри для жінок-атомниць. Наш проєкт сьогодні охопив третій майданчик – Запорізьку АЕС, найбільшу в Європі та Україні атомну електростанцію. І я рада зазначити, що, по-перше, гендерна політика – не декларативний документ для Компанії, а реальні дії. По-друге, цей проєкт цінний тим, що голос висококваліфікованих працівниць (а інших в Компанії просто немає) почутий і врахований. Енергоатом – лідер в енергетиці з дотримання гендерних принципів. Ми маємо слугувати прикладом і надалі, і не лише в нашій галузі, але й для всієї країни», – розповіла пані Яресько.

Приємно вразили виступи представників Атомпрофспілки та місцевих амбасадорок про успішне впровадження на Запорізькій АЕС пілотної програми з розвитку гендерного паритету, студентські та профспілкові активності з цього напрямку.

Про особливості лідерства в сучасному світі та роль жінок у розвитку цього феномену розповіла бізнес-коуч Олена Юзькова, яка провела для учасниць велику практичну та інтерактивну частину з розкриття професійних, креативних і навіть бізнес здібностей. Вона наголосила, що лідерству не можливо навчити – воно з’являється через дії. Саме тому формат заходу було направлено на спробу нових дії, які не робилися раніше, де атомницям ЗАЕС вдалось вразити не тільки гостей заходу своїми результатами, а і самих себе.

На завершення – творча частина колективу Запорізької АЕС влаштувала справжнє музичне свято, прославляючи жінок та їх досягнення і можливості.

«Щиро дякуємо усім залученим експертам та партнерам заходу за потужну підтримку. Вже сьогодні ми бачимо: як посилюється галузь гарним настроєм і нестримним прагненням до розвитку жінок-атомниць. Тому – тільки вперед!», – підкреслює президентка WiN Ukraine Маргарита Раєць.


Share this post